Cartoon Network

......

Bu kanal için henüz internet üzerinden canlı yayın mevcut değil.

Bu çizgi filmi beğendiysen arkadaşına yolla
Friend Email
Enter your message
Enter below security code

Açıklama

Cartoon network, CBS Europe tarafından Turner Entertainment Broadcasting System kullanılarak 1992'de yayına sokulmuş uluslararası bir çizgi film kanalı.
Tüm dünyada her biri birbirinden farklı 25 kanalı bulunan Cartoon Network, bugün 160 ülkede yaklaşık 200 milyon evde, 21 dile tercüme edilerek yayın yapmaktadır. Cartoon Network, dünyanın en büyük medya şirketlerinden Time Warner grubunun bir kuruluşu olan Turner Broadcasting System tarafından 1 Ekim 1992’de çocuklar için kurulmuştur.
Türkiye'de D-Smart, Digitürk, Türksat 3A ve Teledünya'dan yayın yapmaktadır. Kanal, genellikle 7-18 yaş aralığında kişilere hitâp eden programlar yayınlamaktadır.
Son 5 senede Cartoon Network özgün çizgi filmleri ile 20 kere prime-time Emmy Ödülleri'ne aday gösterilmiş; ben 10, Dexterin Laboratuvarı , johnny bravo , powerpuff girls , Samuray jack, Flapjack ile ödüllere layık görülmüştür.
Cartoon Network ilk olarak 7 Eylül 2007 tarihinde Türkiye'de şifresiz olarak yayına başlamıştır. Yayınını Cartoon Network İngiltere'den Ocak 2008'e kadar almıştır. Yaklaşık 3 ay içerisinde Doğan Holding Medya Kuruluşu Cartoon Network'un Türkiye'de yayın lisansını almış bir takım çizgi dizilerinin dublajını yapmış ve 2008'in jeneriğini Cartoon Network Europe tarafından temin etmiştir.28 Ocak 2008 günü "Benim kanalım Türkçe, Cartoon Network Türkiye'de!" sloganıyla Türkiye versiyonu yayınını başlatmıştır. Aylar geçtikçe yayına Cartoon Network'un popüler çizgi dizileri yayın akışına eklenmiş kanal Türkiye'de çocuk kanalları arasında hızla yükselerek zirveye ulaşmıştır.
Ancak Doğan TV aradan 1 yıl geçtikten sonra Cartoon Network Türkiye'yi geliştirmemiştir. Kanal introları, geçişleri, VTRleri 2007 (Kuruluş tarihi) versiyonuyla günümüzde yayındadır. Cartoon Network'un tek diğer ülkeler ile birlikte güncellenmeyen kanalı Türkiye'dekidir. İnternet sitesi de 2007 tarihli versiyonuyla yayındadır. Bunların yanı sıra ilk aylarda çizgi filmler sadece gün içinde tekrarları verilmekteydi. Yıllar geçtikçe Doğan TV artık içeriğide ara sıra güncelleme yapmaya başlamıştır ve artık genellikle Cartoon Network Türkiye'de sürekli tekrar bölümler yayınlanmaktadır. 2010 yılına kadar Cartoon Network Türkiye www.cartoonnetworkeurope.com sitesinde dahil değildi ancak 2006 versiyonunun değişmesiyle Türkçe seçeneğide dahil edilmiştir. Cartoon Network Türkiye'nin büsbütün yenilenmesi, Cartoon Network Europe'un tamamen değişmesiyle birlikte olacağı varsayılmaktadır. Çünkü avrupa web sitesi bu şekilde olmuştur.

Etiketler

Açılmayan Bölümleri Yorumlarınızda Belirtin Anında Yenilensin

yorum
"Cartoon Network" için 5 yorum

iremsu > 06 Temmuz 2011 Saat : 22:34'de yazmış ;

bence çok güzel cn

ece > 19 Ocak 2012 Saat : 08:07'de yazmış ;

süper bişi yhaa

ubeyde > 28 Mart 2012 Saat : 20:32'de yazmış ;

çok güzel CN

salih > 09 Ağustos 2012 Saat : 14:45'de yazmış ;

bence çok güzel cn

mert > 15 Şubat 2013 Saat : 17:01'de yazmış ;

çok güzel

Cartoon Network izle Cartoon Network izle
44